Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024
More

Champions League: «Πέρασε» στα προημιτελικά η Ντόρτμουντ

Νίκησε 2-0 την Αϊντχόφεν – Στην παράταση οδηγήθηκαν Ατλέτικο Μαδρίτης και Ίντερ

Με ένα γκολ στην αρχή και ένα στο φινάλε η Μπορούσια Ντόρτμουντ νίκησε απόψε με 2-0 την Αϊντχόφεν στην Γερμανία και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Champions League.

Σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου ματς η γερμανική ομάδα συνεχίζει στο θεσμό, χάρη σε γκολ του Σάντσο στο 3′ και του Ρόις στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αντίθετα στο άλλο αποχινό ματς, η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησαν στην κανονική διάρκεια του αγώνα 2-1 της Ίντερ και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, καθώς οι Ιταλοί είχαν κερδίσει με 1-0 στην έδρα τους.