Η Πάτρα, ζει ήδη σε ρυθμούς του Καρναβαλιού. Η πρωτεύουσα της Αχαΐας, θα βρεθεί στο επίκεντρο, λόγω του περίφημου Πατρινού Καρναβαλιού. Για μια ακόμη χρονιά πλήθος κόσμου αναμένεται να δώσει βροντερό παρών στην πόλη της Αχαΐας τραγουδώντας και χορεύοντας μέρα-νύχτα.
Όπως αναφέρει το ρεπορτάζ του «Πελοπόννησος» από σήμερα Πέμπτη 14 Μαρτίου έχουν ξεκινήσει οι πρώτες αφίξεις στην πόλη με ήδη 45 εξτρά δρομολόγια να τίθενται σε ισχύ στα δύο δημόσια μέσα μεταφοράς (ΚΤΕΛ και τρένο). Μάλιστα συνολικά τα δρομολόγια του τριημέρου θα είναι περισσότερα από ότι τις περσινές μέρες.